BADMINTON

Badminton je vse bolj priljubljena oblika rekreacije tako med mladimi kot starimi. Za igro ne potrebujemo veliko, le športno opremo, lopar, mrežo ter žogice – pernate ali nylon. Lahko igramo različne tipe igre: umirjeno, zmerno ali pa zelo dinamično. Ali ste vedeli, da pri zelo dinamični igri hitrost žogice zlahka preseže 400 km/h? Svetovni rekord, ki ga je julija 2013 postavil Malezijec Tan Boon Hoeng, znaša neverjetnih 493km/h. Znotraj športnega društva Preserje badmintonska sekcija deluje že kar nekaj let. V telovadnici OŠ Preserje pri Radomljah igramo na treh igriščih, in sicer ob sobotah od 20:00 do 22:00. Igramo v vseh disciplinah: moške in ženske dvojice, posamezno ter mešane dvojice. Nekaj naših članov se redno udeležuje rekreativnih turnirjev v Sloveniji in tudi v tujini, kjer dosegajo dobre rezultate. Torej, če si želite dobre rekreacije, vljudno vabljeni v našo telovadnico! Za vse podrobnejše informacije se lahko obrnete na elektronski naslov preserje.sd@gmail.com ali pa na uradno Facebook stran društva.

badminton