PREDSTAVITEV

Športno društvo Preserje je bilo ustanovljeno 16.12.1999 na ustanovnem območnem zboru na pobudo 20 ljubiteljev rekreativne odbojke. Za predsednika športnega društva je bil izvoljen Viktor Marinšek iz Preserij, ki je bil tudi glavni pobudnik za ustanovitev našega društva. V Preserjah je v preteklosti delovalo športno društvo TVD Partizan, ki pa je zamrlo in tako lahko ŠD Preserje štejemo kot naslednik tega društva.

Aktivnosti društva so široke in pokrivajo različne interese:

odb

Naše društvo organizira redno rekreacijsko vadbo v športni dvorani OŠ Preserje pri Radomljah. Preko leta organiziramo športna tekmovanja med rekreativnimi društvi, ter se na vsa povabila tudi z veseljem odzovemo.

Z organizacijo različnih družabnih prireditev znotraj krajevne skupnosti Preserje povezujemo krajane. Društvo organizira izlete in ekskurzije, kresovanje ob pustu, razstavo buč, smučanje, kampiranje po Sloveniji, čistilno akcijo in še kaj. Običajno našo dejavnost predstavimo v občinskem glasilu Slamnik.

Vizija ŠD Preserje je pripraviti prostor za mlade, ki prihajajo med nas. Tudi s športom je mogoče zapolniti prosti čas.

buce_motor_png

karneval_png